אלימות במשפחה

[ninja_form id=1] דיווחים בכלי התקשורת על מקרים של אלימות במשפחה הם עניין תדיר, על בסיס יומיומי כמעט. המונח "אלימות במשפחה" מתייחס לאלימות מסוגים שונים.

מקרי אלימות במשפחה – מילולית ופיזית המקרים הקלאסיים הם אלימות פיזית של גבר נגד בת זוגו באמצעים שונים תוך גרימת פציעות וחבלות ברמות שונות, העלולה אף להסתיים במוות. המקרים הנפוצים האחרים הם התעללות פיזית בתוך המשפחה הגרעינית של אחד ההורים או שניהם נגד ילדיהם. התעללות הורית כוללת גם הזנחה של קטינים, הרעבה ועוד.

ידועים גם מקרים של התעללות בהורים קשישים והזנחתם. סוגים אחרים של אלימות במשפחה כוללים אלימות מינית, אלימות נפשית ואלימות כלכלית. מקרי האלימות המינית מתרחשים גם מחוץ למשפחה הגרעינית והתוקף עלול להיות סב, דוד וכל קרוב משפחה אחר.

באלימות נפשית הכוונה לאלימות מילולית, השפלה, הטלת מורא מתמיד, שליטה בכל מעשי הקורבן והטרדתו ודיכויו הבלתי פוסקים. אלימות כלכלית היא השתלטות על המשאבים הכלכליים של הקורבן, אשר צריך לבקש מהתוקף כסף לכל הוצאה והוצאה של משק הבית. אלימות במשפחה, על כל סוגיה, אינה אירוע חד פעמי, אלא מאפיינת דפוס התנהגות קבוע של התוקף ולכן אין להתעלם ממקרי האלימות, גם אם מדובר במקרה ראשון של אלימות בכל צורה שהיא. קורבנות אלימות במשפחה?

הכירו את האופציות העומדות בפניכם:

מערכות המשפט והרווחה מעניקות מספר הגנות לקורבנות של אלימות במשפחה. ברשימה הבאה תקראו מהם האופציות העומדות בפני אותם קרובנות של אלימות במשפחה: –

הגשת תלונה במשטרה בעקבות אלימות במשפחה; –

צו הגנה המרחיק בן משפחה אלים מהבית; – צו למניעת הטרדה מאיימת המורה לבן המשפחה האלים להימנע ממעשים אלימים ומיצירת כל קשר עם הקורבן; –

צו להבטחת מדור שקט במסגרת תביעת מזונות; –

מקלטים לנשים מוכות; –

מרכזי סיוע לנפגעי תקיפה מינית; –

מחלקות לשירותים חברתיים של משרד הרווחה; – סיוע משפטי ממשרד הרווחה ומצד ארגונים כמו נעמ"ת וויצ"ו או סיוע משפטי של עורך דין המתמחה בטיפול במקרי אלימות במשפחה. פנייה אל עורך דין מומחה! במקרה של אלימות במשפחה מומלץ להתייעץ עם המרכז הארצי לזכויות הגבר .

אין להדחיק את המקרה ולהתייחס אליו כאל מקרה חד פעמי! המרכז הארצי לזכויות הגברהמתמחה בנושא אלימות במשפחה, יבחן יחד איתכם את האופציות העומדות בפניכם ויסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה בכדי למנוע את מקרה האלימות הבא. הענישה במקרה של אלימות במשפחה: הינה עבירה על החוק הישראלי. על כן הגורמים האלימים מסתכנים בענישה ואף במאסר.

פנו אלינו המרכז הארצי לזכויות הגבר ואנו נחסוך לכם כסף רב וריצות מיותרות לבתי משפט.

זכרו, לעורכי דין יש לפעמים אינטרס למרוח את  הזמן  לשם רווח כספי אנו לא ניתן שדבר זה יקרה לכם.

טל: 03-6857777    1-700-700-897

 

 

Call Now Button