פלילי במשפחה

תיק על אלימות במשפחה יכול להיות כתם שילווה אתכם כל חייכם. זו יכולה להיות תלונת שווא שהוגשה על רקע סכסוך משפחתי או גירושין, זה יכול להיות ריב שהסלים. כך או כך, על מנת להבטיח סיום נאות של הפרשה, אתם לא יכולים להתעלם או לטאטא מתחת לשטיח וחייבים לפעול ולהגיב.

אני ואשתי עברנו תקופה לא קלה. פוטרתי מעבודתי, התחלתי לשתות והפכתי אדם מתוסכל. ערב אחד, בעת ויכוח, תקפתי אותה וסטרתי לה. לאחר המקרה הייתי מזועזע. מעולם לא תקפתי את אשתי או כל אדם אחר בחיי. עזבתי את הבית באותו ערב ומיד נרשמתי למכון גמילה והתחלתי טיפול פסיכולוגי, הכולל שליטה בכעסים. למרות כוונותיי הטובות לאחר חודשיים הגישה אשתי תלונה על תקיפה חמורה. מה אוכל לעשות?

לעיתים החיים עושים תפנית מכוערת ולנו כבני אדם, אין את הכלים להתמודד עם השינוי. הכאה של בת זוג הינה עבירה פלילית חמורה המטופלת במלוא הרצינות על ידי שירותי החוק, כך שאם אכן הכאת את אשתך תצטרך לתת את הדין. יחד עם זאת, העובדה שמדובר באפיזודה חד פעמית ובהתחשב בצעדים שנקטת מיד לאחר המקרה, יש סיכוי שעם עורך דין טוב תצליח לקבל הקלה בעונש ואי הרשעה בפלילי- ולהניח מאחורייך את הפרשה העגומה, בלי שתאלץ לסחוב כל חייך תיק על אלימות במשפחה. חשוב מאוד להתנהל במהירות ובזהירות בתוך הסיטואציה ולא להגיד או לעשות דבר, ללא ייעוץ משפטי מתאים. מהמרכז הארצי לזכויות הגבר

בעת חקירה, אמרו לי החוקרים כי אם יהיה לי תיק על אלימות במשטרה כל החיים שלי יהרסו. האם באמת ריב משפחתי שיצא משליטה עלול להרוס לי את החיים ? אלימות במשפחה זוהי עבירה פלילית ולכן, במידה ותמצא אשם, יש לדבר השלכות פליליות על המשך חייך. זה יכול לבוא לידי ביטוי במציאת עבודה, קבלת רישיונות ובכלל בהתייחסות של החברה והממסד אל אדם בעל כתם פלילי. אנשים נורמטיביים רבים, אשר אינם אלימים מטבעם ואין להם כל מעורבות פלילית אחרת,  מוצאים עצמם בסיטואציות של אלימות במשפחה ומשלמים מחיר כבד. עלייך לפעול על מנת להימנע מהגשת כתב אישום כך שלא יפתח לך תיק על אלימות במשפחה. רק בדרך זו תוכל להבטיח חזרה לחיים רגילים.

הגשתי תלונה כנגד אשתי בנפרד על איומים, היא מהצד שלה הגישה תלונה נגדית. המשטרה חקרה את שנינו ומצאה שאין כל ביסוס לטענות . חשבתי שזה מאחורי, אולם לפתע קיבלתי זימון לחקירה ומתברר שאשתי הסלימה את התלונה וטענה שלא רק איימתי אלא גם תקפתי אותה. מה אוכל לעשות? לא פעם זוגות שנמצאים במאבק משפטי או אישי, עושים שימוש בתלונות הדדיות על מנת להשיג יתרון ולפגוע בצד השני. באם המשטרה חקרה את התלונות והגיעה למסקנה שאין להן כל ביסוס, חשוב לדעת מה השתנה מבחינת מהות התלונה והחומר הראיות והאם יש ממצאים חדשים, המצדיקים טיפול אחר או חוזר בתלונה. פה נכנסן לתמונה צוות המרכז הארצי לזכויות הגבר אשר יסייע לך להבין מול מה אתה עומד. חקירה נגדית של אשתך ובחינה של חומר הראיות תאפשר לעורך דין מנוסה להבין האם מדובר ברצון שלה לעשות לך נזק או שיש דברים שלא נאמרו בהגשת התלונה הראשונה ועכשיו דורשים טיפול. מפירוט המקרה ברור כי בת זוגתך אינה מעוניינת לסיים את הפרשה ולכן עלייך לפעול על מנת להבטיח את חפותך ולא להיקלע לסיטואציה בה היה לך תיק על אלימות במשפחה.

נפנו אלינו המרכז הארצי לזכויות הגבר חסוך לכם כסף רב וריצות מיותרות לבתי משפט.

זכרו, לעורכי דין יש לפעמים אינטרס למרוח את  הזמן לשם רווח כספי אנו לא ניתן שדבר זה יקרה לכם.

לקבלת יעוץ התקשרו: 052-333-7107

Call Now Button