גניבת זרע

"גניבת זרע" זה אינו מושג משפטי אלא בעיקר מושג חברתי המתייחס לגבר הטוען כי אישה נכנסה להריון ממנו בניגוד להסכמתו בדרכי עורמה. באופן כללי לבית משפט כלל לא אכפת אם האישה נכנסה להריון על – ידי גניבת זרע והוא יחייב את הגבר במזונות גם אם יוכח כי האשה רימתה אותו ונכנסה ממנו להריון במרמה, זאת כיוון שכניסה להריון הינה תוצאה טבעית של קיום יחסי מין – וגבר צריך לקחת זאת בחשבון ואינו יכול לבוא בטענות של גניבת זרע לאחר מעשה.

משמעויות משפטיות של גניבת זרע

בכל אופן – זה לא משנה אם הגבר מעוניין או לא בילד. זכות הפלה או המשך ההריון הינה בלעדית של האישה ובמידה והיא תחליט שלא להפסיק את ההריון – הגבר יאלץ לשלם מזונות ולהכיר באבהותו על כל המשתמע מכך – גם אם האישה תודה כי היא נכנסה להריון בגניבת זרע. אולם במקרה כזה – יוכל הגבר לתבוע אותה בתביעת נזיקין ובכך למזער נזקים (למרות כי יהיה לו מאוד מאוד קשה להוכיח זאת). גברים שגנבו מהם זרע מוכנים לרוב "אבות בעל כורחם".

ניתן כמובן לערוך בדיקת אבהות על מנת להכריע האם ההריון הוא מאותו גבר הטוען שעבר גניבת זרע, אולם אם הגבר אינו מעוניין לעבור בדיקה כזו – בית משפט אינו יכול להכריח אותו לעבור אותה, אולם בית משפט לענייני משפחה בהחלט יכול לפסוק אבהות גם ללא בדיקה ולכן אם הגבר חושש כי לא הוא האבא – מומלץ לו לעבור בדיקת רקמות.

Call Now Button