אבות בעל כורחם

גבר, הפכת לאבא בניגוד לרצונך ובלא ידיעתך? "ברכותי" נכנסת למועדון המפוקפק של "אבות בעל כורחם".

בשנים האחרונות חלה עליה תלולה בכמות הגברים שהפכו ל"אבות בעל כורחם” בעקבות קשרים זוגיים קבועים או מזדמנים עם נשים אשר בטעות או בכוונה זדונית "שכחו" להשתמש באמצעי מניעה ונכנסו להריון (מה שמכונה היום "גניבת זרע").

עוד דרך להכנס למועדון "אבות בעל כורחם": אם שני בני הזוג יהודים והאישה נכנסה להריון מגבר מחוץ לנישואים – לבעל אסור לדרוש בדיקת רקמות להוכיח שהוא לא אבי הילד – וזאת "מחשש ממזרות". וכך הוא מחויב לתמוך כלכלית ולגדל ילד שאינו שלו.

במצב כזה, על פי חוק, אין שום אפשרות משפטית לגבר להכריח את האישה לעשות הפלה. בית המשפט תמיד יהיה לטובת האישה – אפילו אם יוכח כי הרתה בכוונת תחילה ובלי הסכמת הגבר.

בנוסף, ישנם מקרים בהם האישה נכנסת להריון ממפגש מיני יחיד (כאשר הגבר אינו ידוע בציבור שלה) והאישה מחליטה שלא לגלות את עובדת ההיריון לגבר (ייתכן והם כלל לא בקשר) ולאחר הלידה – היא תפתיע את הגבר, שעד כה לא ידע מכלום, בתביעת מזונות.

ישנן עוד מגוון מקרים ואפשרויות להפוך ל"אבא בעל כורחך" וקצרה היריעה מלפרט.

התמודדות בבתי משפט

אב בעל כורחו יאולץ, על ידי בית המשפט, להכיר באבהותו ולשלם מזונות חודשיים שלא יפחתו מ– 2000 ₪ לחודש. סכום זה הוא כמובן זעום לעומת הנזק הנפשי שנגרם לגבר שהופך לאבא באל כורחו ונאלץ להתמודד עם ילד שלא תכנן ולא רצה ולתמוך כלכלית באישה שרמתה אותו על מנת להיכנס להריון.

גם אם הגבר יוכיח בבית המשפט מעל לכל ספק סביר כי האישה רימתה אותו והשתמשה במניפולציות על מנת לגנוב את זרעו ולהיכנס להריון – בית המשפט יכריח אותו לשלם דמי מזונות לילד (אם כי יש סיכוי רב כי המזונות יהיו מופחתים) וזאת כי מי שתובע מזונות הוא הילד ולא אמו.

לכן, אם נכנסת למעגל "אבות בעל כורחם" וגילית שיש לך ילד שלא תכנת או רצית מאישה שאינה אישתך – פנה אלינו ל'אלמג"נ' ארגון למען זכויות הגברים שעובד בשיתוף עם מיטב אנשי המקצוע שילוו אותך בכל התקופה הקשה של חייך.

הארגון לזכויות הגבר במשפחה הוא הוותיק ביותר, ויש לו נציגויות בכל רחבי הארץ ובעולם.
אנו עומדים לרשותך 24 שעות לרבות שבתות וחגים.

משרדינו נימצא ברח' מרמורק 4 תלאביב.

לקביעת פגישות התקשר 1700-700-897 או טל: 036857777

Call Now Button